Mergea, Tecău și Olaru, învinși la dublu mixt la Wimbledon

Toți cei trei români care au evoluat duminică în proba de dublu mixt la turneul de tenis pe iarbă de la Wimbledon, Florin Mergea, Horia Tecău și Raluca Olaru, au pierdut în runda inaugurală.

Florin Mergea și austriaca Tamira Paszek au fost întrecuți de cuplul Artem Sitak (Noua Zeelandă)/Laura Siegemund (Germania), cu 6-3, 6-2, Horia Tecău și americanca Coco Vandeweghe, favoriții numărul trei, finaliști la Australian Open, au fost învinși de columbienii Juan-Sebastian Cabal/Mariana Duque-Marino cu 7-5, 3-6, 6-3, în timp ce Raluca Olaru și argentinianul Maximo Gonzalez au fost eliminați de perechea Shuai Zhang (China)/Julian Knowle (Austria) cu 7-6 (3), 6-4.

La junioare, în primul tur, Oana Gavrilă a fost învinsă de argentinianca Melany Solange Krywoj cu 6-1, 6-1.

AGERPRES (editor: Mihai Țenea, editor online: Adrian Dădârlat)


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...