Mexic: Un ecran publicitar a difuzat imagini porno după ce a fost ținta unor hackeri

Un ecran publicitar instalat pe o autostradă foarte circulată din Ciudad de Mexico a difuzat imagini porno timp de mai multe minute, după ce a fost ținta unor hackeri, au informat responsabilii panoului citați de EFE.

Sursa foto: mexiconewsdaily.com

Numeroși useri au postat imaginile pe rețelele de socializare în care se constată că panoul electronic de pe autostrada Periférico Sur a difuzat imagini de pe un site pentru adulți.

După incident, Grupul de Afișare Publicitară a emis următorul comunicat: "Denunțăm public o intervenție a hackerilor asupra panourilor noastre electronice".

Compania a asigurat că respectă "armonia spațiului public" și "sensibilitatea clienților noștri".

"Înțelegem mai bine ca oricine incomoditatea pe care o poate suscita trecătorilor, șoferilor auto și societății în general", vizionarea acestor imagini, se arată în comunicat.

"Ne cerem sincer scuze", încheie comunicatul.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Așa o fi, vine prăbușirea?

2 Iarna 2026-2027 / Primele semne sugerează o revenire a frigului arctic în Europa

3 Povestea împărătesei cu un apetit sexual legendar, interzisă celor pudici

4 Citiți și voi ce pregătește PSD!

5 Eșec la Cotroceni / Președintele deschide ușa alegerilor anticipate după blocajul total