Miercuri începe programul Casa Verde Fotovoltaice

Miercuri începe programul Casa Verde Fotovoltaice, prin care statul va subvenționa achiziționarea și montarea panourilor solare. Persoanele fizice interesate se pot înscrie în programul cu un buget de 263,7 milioane lei prin intermediul firmelor de instalatori validați. Finanțarea va fi de până la 90% din valoarea totală a cheltuielilor eligibile, în limita sumei de 20.000 de lei. Suma finanțată de Administrația Fondului pentru Mediu se scade de către instalatorul validat din valoarea totală a , iar diferența se suportă de beneficiarul final./denisse

RADIO ROMÂNIA ACTUALITĂŢI – 20 decembrie

Sursa: rador.ro


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas

4 VIDEO Cutremure violente în Venezuela, primele estimări vorbeau de peste 100.000 de morți

5 Gâgă de doi lei ajuns președinte: „Nu poți să te lupți cu sistemul, când ești șeful sistemului”