Mihaela Buzărnescu a câştigat primul său titlu WTA din carieră, la San Jose

Jucătoarea română de tenis Mihaela Buzărnescu a câştigat, duminică, primul său titlu WTA din carieră, după ce a învins-o categoric pe grecoaica Maria Sakkari, cu 6-1, 6-0, în finala turneului de la San Jose (California), dotat cu premii totale de 799.000 de dolari.

Buzărnescu (24 WTA), a cincea favorită, s-a impus într-o oră şi 13 minute de joc şi şi-a trecut un palmares un trofeu important, de nivelul WTA Premier, după ce pierduse finalele WTA de la Hobart şi Praga, ambele în acest an.


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...