Mihaela Buzărnescu a câştigat primul său titlu WTA din carieră, la San Jose

Jucătoarea română de tenis Mihaela Buzărnescu a câştigat, duminică, primul său titlu WTA din carieră, după ce a învins-o categoric pe grecoaica Maria Sakkari, cu 6-1, 6-0, în finala turneului de la San Jose (California), dotat cu premii totale de 799.000 de dolari.

Buzărnescu (24 WTA), a cincea favorită, s-a impus într-o oră şi 13 minute de joc şi şi-a trecut un palmares un trofeu important, de nivelul WTA Premier, după ce pierduse finalele WTA de la Hobart şi Praga, ambele în acest an.


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...

5 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei