Mihaela Buzărnescu, ignorată de arbitru înaintea accidentării groaznice. A avertizat că terenul e alunecos dar nu a fost băgată în seamă

Cu doar cateva minute inaintea accidentarii groaznice pe care a suferit-o in meciul cu Elina Svitolina, Mihaela Buzarnescu i-a spus arbitrului de scaun ca terenul este alunecos, relatează  Ziare.com .

Sportiva noastra putea avea o seara complet diferita in cazul in care arbitrul de scaun ar fi luat in seama ca terenul era alunecos, dupa ce la Montreala inceput sa picure.

Inainte sa se accidenteze, Mihaela i-a cerut arbitrului sa cheme cativa oameni pentru a sterge terenul cu prosoape, insa acest lucru nu s-a intamplat.

Jocul a continuat, iar Mihaela a alunecat cateva momente mai tarziu, a calcat stramb si a parasit terenul intr-un scaun cu rotile.

Deocamdata nu se stie cat de grava este accidentarea sportivei noastre, insa vestile nu par a fi deloc bune.

Conform calendarului, urmatorul turneu la care Mihaela este inscrisa este cel de la Cincinnati, programat saptamana viitoare.


populare
astăzi

1 „Capcana cu miere”. Scandal sexual și acuzații de spionaj înaintea alegerilor din Ungaria. Contracandidatul lui Orban: „M-am lăsat sedus”

2 O femeie a murit în vehiculul electric care a luat foc în mers, pe un bulevard din București. Soțul său a reușit să se salveze

3 „Nu mai e ca înainte”. Mărturiile românilor dintr-o țară europeană renumită până de curând pentru nivelul de trai

4 Moise Guran / Nea Marcel de la Buzău, acest manelist al politicii românești, gata oricând să-ți facă o cântare intitulată „mă doare-n plută de deficit”

5 „E libertate aici” / Cei doi români arestați de FSB și „dezbrăcați la piele” au lăudat Rusia în zeci de ore de filmări