Mihai Fifor deschide lista candidaţilor PSD Arad pentru Cameră, iar Eusebiu Pistru la Senat

Organizaţia judeţeană PSD Arad şi-a definitivat listele de candidaţi pentru Camera Deputaţilor şi Senat, pe primele locuri figurând Mihai Fifor şi, respectiv, Eusebiu Pistru.

Conform unui comunicat transmis luni AGERPRES de PSD Arad, componenţa listelor a fost definitivată şi votată în cadrul Comitetului executiv judeţean al organizaţiei.

Senatorul Mihai Fifor, preşedintele PSD Arad, va candida pentru Camera Deputaţilor, fiind primul pe listă. El este urmat de Florin Tripa, Ilie Cheşa, Dana Stăniş, Samuel Dragoş, Sebastian Bălţat, Adrian Antoche, Alexandru Molnar şi Alexandru Bocea.

La Senat, actualul deputat Eusebiu Pistru este primul candidat al PSD Arad, fiind urmat de Dan Pocrişer, Ruben Budău, George Pribac şi Adela Popescu.

"Etapa următoare presupune validarea de către Comitetul Executiv Naţional al Partidului Social Democrat a candidaţilor pentru Parlamentul României care vor reprezenta Aradul", precizează comunicatul PSD. AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...