Mihai Tudose şi-a anunţat demisia din funcţia de prim-ministru: Plec cu fruntea sus

Mihai Tudose a anunţat, luni seară, la finalul şedinţei Comitetului Executiv Naţional, că demisionează din funcţia de premier al României.

"Plec cu fruntea sus", a spus Tudose.

El a precizat că nu va asigura interimatul la Palatul Victoria. AGERPRES / (A - autor: Mădălina Cerban, editor: Marius Frăţilă, editor online: Simona Aruştei)


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...