Ministrul britanic pentru Brexit, David Frost, demisionează (presă)

Ministrul britanic pentru Brexit, David Frost, şi-a dat demisia din cauza "direcţiei politice" a guvernului condus de premierul Boris Johnson, a relatat publicaţia Mail on Sunday, citată de Reuters.

"Lordul Frost şi-a înaintat demisia în urmă cu o săptămână, însă a fost convins să rămână până în ianuarie", a scris ziarul pe contul său de Twitter.AGERPRES


populare
astăzi

1 Judecătoare de Curte de Apel: „Nesimțitul ăla cocoțat prea sus pentru nivelul lui moral și intelectual” / „Muie USR”

2 Cool! Așa o fi?

3 Mai mulți parlamentari neafiliați aleși pe listele AUR, SOS, POT și PSD s-au alăturat grupului PNL. Bolojan: „Avem o situație interesantă”

4 Pactul din umbră de la Beijing. Detaliul din vizita lui Trump în China care a alertat democrațiile occidentale

5 Stagnare și inflație mare / „Sprâncenatul” a cam dus România în cap, spun datele Comisiei Europene!