Ministrul Justiției: Am trimis un control la ANC; concluziile sunt dezastruoase

Ministrul Justiției, Raluca Prună, a declarat joi, înainte de bilanțul DIICOT, că ceea ce se întâmplă la Autoritatea Națională pentru Cetățenie este ''scandalos", exprimându-și regretul că angajați ai ANC "au ales să exporte în presă" o problemă instituțională.

"Am trimis un control la ANC și, pentru că am exportat în presă, veți afla azi concluziile care sunt dezastruoase, referitoare la activitatea ANC", a spus Raluca Prună.

Cinci șefi ai Autorității Naționale pentru Cetățenie (ANC) și-au anunțat demisiile din funcții, printr-o scrisoare adresată ministrului Justiției, Raluca Prună.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Așa o fi?