Ministrul Muncii: Eu mi-am terminat autoevaluarea; nu am restanțe

Ministrul Muncii, Lia Olguța Vasilescu, a declarat luni că și-a finalizat autoevaluarea și că nu are restanțe la minister, adăugând că ea colaborează bine cu toată lumea, inclusiv cu premierul Sorin Grindeanu.

"Eu mi-am terminat autoevaluarea, nu am restanțe, în sensul că pe ministerul meu s-au terminat toate lucrurile. Sigur că multe dintre obiective sunt la ora actuală în curs de îndeplinire, adică au ieșit din minister, dar sunt în perioada de dezbatere publică. Practic le putem considera rezolvate. Așteptăm cu toții Comitetul Executiv Național (al PSD — n.r.) cu mare nerăbdare", a spus Vasilescu, la Parlament.

Întrebată cum lucrează cu premierul Sorin Grindeanu, ea a răspuns: "Eu colaborez bine cu toată lumea, dar nu contează cum colaborăm noi la nivel personal. Cred că este foarte important cum se colaborează la nivel instituțional".

AGERPRES


populare
astăzi

1 Trei camere în Genova, la prețul unei garsoniere în București: „Nu, frate, vreau să dau de la 200.000 de euro în sus, în România”

2 O apropiată a lui Adrian Năstase, propunerea PSD pentru șefia Institutului Cultural Român

3 Nicu Fălcoi, înlăturat de la șefia Avioane Craiova în plin scandal al IAR-99 blocate

4 Traseul dronei rusești care a lovit un bloc din Galați: cum s-a desprins din grupul de atac și ce încărcătură explozivă avea

5 „Fiecare vehicul rus este o țintă” / Ucraina spune că a „tăiat” coridorul strategic dintre Crimeea și Donbas