Ministrul sănătății din Egipt anunță prima infecție cu virusul ucigaș în Africa, cel mai vulnerabil continent

Ministerul egiptean al Sănătății a anunțat vineri înregistrarea primului caz de infectare cu nou coronavirus pe continentul african, scrie AFP.

Persoana infectată nu este un egiptean, a precizat ministerul, într-un comunicat, fără a menționa însă naționalitatea sa.

Organizația Mondială a Sănătății (OMS) a fost informată și pacientul, care nu prezintă niciun "simptom", a fost transferat la spital și plasat în carantină, potrivit sursei citate.


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Așa o fi?