Ministrul Șuteu a discutat cu premierul Cioloș după apariția informațiilor privind o eventuală demisie de la Cultură (surse)

Ministrul Șuteu a discutat cu premierul Cioloș după apariția informațiilor privind o eventuală demisie de la Cultură (surse)

Premierul Dacian Cioloș a discutat joi, la Palatul Victoria, cu ministrul Culturii, Corina Șuteu, despre prioritățile acesteia până la finalul mandatului, a precizat purtătorul de cuvânt al Guvernului, Liviu Iolu.

 

"Premierul Dacian Cioloș a avut azi, la sediul Guvernului, o discuție cu ministrul Corina Șuteu despre câteva aspecte legate de sprijinul acordat Ministerului Culturii. Împreună s-au pus de acord asupra câtorva priorității pe care doamna Corina Șuteu le va urmări până la finalul mandatului", a declarat Iolu pentru AGERPRES.

Întâlnirea a avut loc după ce, miercuri seară, au fost vehiculate informații privind o eventuală demisie a ministrului Șuteu din Cabinetul condus de Dacian Cioloș.

AGERPRES


populare
astăzi

1 ALERTĂ Noul președinte ANAF va fi Adrian Nicuşor Nica

2 VIDEO Șoferul unui SUV Mercedes lovit de un Logan a murit după ce a fost aruncat prin trapă și prins sub mașina răsturnată

3 Un judecător CSM cu venituri de aproape 10.000 euro lunar e revoltat! / Fraților, în ce țară am ajuns să trăim?

4 Actrița Manuela Hărăbor anunță că a fost scoasă de Pro TV dintr-un serial din motive politice

5 VIDEO Priviți, șeful Eximbank filmat în cluburi din Saint-Tropez, în timpul scandalului despre sediul de stat închiriat de la un privat cu preț dublu