Mircea Dinescu, audiat în dosarul 'Revoluției'

Mircea Dinescu, audiat în dosarul 'Revoluției'

Mircea Dinescu s-a prezentat joi la Parchetul de pe lângă Înalta Curte de Casație și Justiție pentru a fi audiat de procurorii militari în dosarul "Revoluției".

În iunie 2016, Înalta Curte de Casație și Justiție a confirmat decizia Parchetului General de redeschidere a urmăririi penale în acest dosar.

Știre în curs de actualizare

AGERPRES


populare
astăzi

1 OFICIAL CCR a declarat neconstituțională reforma pensiilor magistraților pe motiv de formă, la sesizarea Liei Savonea

2 Scene cumplite în Ucraina / un bărbat filmat cum fuge cu o femeie rănită în brațe. Rușii împușcă civili pe străzile din Pokrovsk

3 Cloacă de corupție la NATO! / Arestări și percheziții în Statele Unite, Belgia și Olanda

4 BREAKING Suspiciuni că un avion ce zbura deasupra SUA a fost lovit de un obiect ce provine din spațiu

5 „Răhățeii Rusiei” din Ro au invadat TikTok și Facebook cu fake-news și conspirații despre explozia din Rahova