Mircea Govor a ieșit de la audieri din sediul DNA Oradea

Vicepreședintele CJ Satu Mare, Mircea Govor, a ieșit joi de la audierile care au avut loc la DNA Oradea, fără a face nicio declarație.

Avocatul acestuia, Gheorghiță Mateuț, a menționat că Govor nu poate face nicio declarație, fiind sub control judiciar. ''Nu poate sa vă spună nimic. Este pus sub control judiciar. Urmărirea este nepublică, nu are voie'', a spus Mateuț.

Potrivit unor surse, Govor ar fi fost audiat într-un dosar separat față de cel în care este cercetat sub control judiciar pentru mai multe fapte de șantaj și folosirea influenței de către o persoană care deține o funcție de conducere în cadrul unui partid politic în scopul obținerii pentru sine sau pentru altul de foloase necuvenite.

AGERPRES/(AS-autor: Eugenia Pașca; editor: Adrian Drăguț, editor online: Ada Vîlceanu)


populare
astăzi

1 Țara a rămas a lor, chiar dacă nu mai sunt, oficial, la butoane...

2 „Ca pinguinii, admirau morbid prostia olguților”

3 Păcăleala mâncării stradale din Beijing: „mătușa cu pulpe de gâscă” a recunoscut ce vindea, de fapt. Mii de clienți furioși

4 Proiect de lege / Închisoare până la 5 ani pentru șefii de instituții care nu recuperează prejudiciile constatate de Curtea de Conturi

5 Ce se întâmplă cu adevărat în Europa? Indiciile care îi fac pe experți să vorbească despre o „resetare” a UE