Mișcare-surpriză: Hollande a schimbat ambasadorul la București

Președintele Francois Hollande a schimbat în ultimele zile ale mandatului la Palatul Elysee ambasadorul la București.

În 20 aprilie el a numit-o pe Michèle Ramis ambasador la București în locul lui François Saint-Paul.

Michèle Ramis, 59 de ani, a lucrat ca ambasador în Guatemala și a lucrat ca diplomat în Mexic și Columbia, scrie  Flux24.ro .

Ea a lucrat de asemenea la Viena și la Conferința pentru dezarmare de la Geneva. Este ambasador al Franței contra crimei organizate.

În 2011 și 2012 a fost consilier diplomatic în Ministerul francez al Apărării.


populare
astăzi

1 VIDEO Gest de văcarul satului la birt făcut de Veștea în platou la Euronews

2 Citiți și voi ce spune omul ăsta despre „salvatorul” Veștea

3 „Nu mor caii când vor câinii” / Mesaj ciudat al Ioanei Dogioiu

4 E circ la PNL / Șefii din jurul lui Bolojan au decis să nu voteze un guvern Veștea, dar e doar o chestiune de timp până când lucrurile vor exploda

5 Criză în PNL / Barca lui Bolojan cam ia apă / Ce organizații și-au anunțat susținerea pentru Adrian Veștea