Miting în Piața Victoriei; de marți seara se interzice oprirea și staționarea vehiculelor în alveolele de pe Kiseleff

Miting în Piața Victoriei; de marți seara se interzice oprirea și staționarea vehiculelor în alveolele de pe Kiseleff

Brigada de Poliție Rutieră informează că începând de marți, de la ora 20,00, se interzice oprirea și staționarea vehiculelor în alveolele de pe șoseaua Kiseleff.

Miercuri, în Piața Victoriei, va avea loc un miting, între orele 11,00 — 14,00, în zona delimitată de prelungirea bd. Aviatorilor — șos. Kiseleff — breteaua RATB care face legătura între cele două artere menționate anterior.

Poliția le cere conducătorilor auto să reducă viteza, să circule cu prudență în momentul în care se deplasează pe lângă grupurile de pietoni și să respecte semnalele polițiștilor rutieri.

Federația pentru Apărarea Pădurilor organizează, miercuri, în Piața Victoriei, un miting de protest față de situația actuală a pădurilor din România. FAP are în componență membri ai Academiei Române, ai Academiei de Științe Agricole și Silvice, Societatea 'Progresul Silvic', Confederația Consilva, Asociația Proprietarilor de Păduri din România, Asociația Constructorilor Forestieri din România, Asociația Pensionarilor Silvici din România.

AGERPRES/(AS — autor: Cristina Tatu, editor: Andreea Rotaru, editor online Andreea Lăzăroiu)


populare
astăzi

1 Copiii care s-au aruncat îmbrățișați în fața unui TIR aveau 13, respectiv 15 ani. Motivul tulburător pentru care și-ar fi pus capăt zilelor

2 Donald Trump l-a sunat pe Viktor Orban ca să-l întrebe de ce blochează negocierile de aderare a Ucrainei la UE

3 BREAKING Cometa activă 3I / ATLAS ar putea fi o sondă extraterestră / Oamenii de știință de la Harvard vorbesc despre posibilitatea de a fi „vizitați” în …

4 „În a doua jumătate a anului situația categoric se va deteriora atât pentru firme cât și pentru populație”

5 VIDEO Primarul localității din care era fata de 14 ani oferă detalii șocante / Au fost identificați tinerii care au murit pe A1, loviți de un TIR