Miting PSD - ALDE / Tăriceanu: Trăim într-o democraţie controlată; ne luptăm cu statul paralel

Călin Popescu Tăriceanu, a afirmat sâmbătă, la mitingul PSD-ALDE din Piaţa Victoriei, că în prezent în România există "o democraţie controlată", "statul paralel" fiind omniprezent în politică, în economie, în mass-media şi în justiţie.

"Trăim, din păcate, (...) într-o democraţie controlată de peste zece ani şi, cu precădere, după ultimele alegeri prezidenţiale din 2014. Ne luptăm cu un fenomen - (...) statul paralel, omniprezent în politică, în economie, în mass-media şi în justiţie", a mai afirmat Tăriceanu. AGERPRES


populare
astăzi

1 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

4 Asta e România onestului Nicușor Dan?

5 O nouă postare ciudată a președintelui SUA...