Monica Niculescu, în OPTIMI la Wimbledon

Monica Niculescu s-a calificat sâmbătă în turul 4 al turneului de tenis pe iarbă de la Wimbledon, al 3-lea Grand Slam al anului, după ce a eliminat-o pe cehoaica Kristyna Pliskova cu 6-3, 7-5 după 1 oră și 41 minute de joc. Niculescu și-a asigurat un cec de 127.000 de lire sterline și 180 de puncte WTA

În turul 4, Monica Niculescu va juca cu învingătoarea din meciul Timea Bacsinszky (Elveția), cap de serie 15 — Sabine Lisicki (Germania), cap de serie 18.

Monica este la cea mai bună performanță la Wimbledon, în opt participări. Anul acesta, românca a pierdut în runda inaugurală la primele două turnee de Mare Șlem, Australian Open și Roland Garros.


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Așa o fi?