Monica Niculescu s-a calificat în semifinalele turneului de la Guangzhou

Jucătoarea de tenis Monica Niculescu, locul 60 WTA, a învins-o, joi, cu scorul de 6-2, 6-2, pe sportiva portoricană Monica Puig, locul 61 WTA, şi s-a calificat în semifinalele turneului de la Guangzhou, cu premii în valoare totală de 500.000 de dolari.

Meciul a durat o oră şi 32 de minute.

În penultimul act al competiţiei, Niculescu va avea o adversară din China, ce va fi stabilită după meciul dintre Yafan Wang, locul 251 WTA, care a primit un wild card, şi Kai-Lin Zhang, locul 259 WTA, jucătoare venită din calificări.

Prezenţa în semifinale este recompensată la această competiţie cu 110 puncte WTA şi un premiu de 29.731 de dolari.

Monica Niculescu este prezentă pentru a doua oară în semifinalele unui turneu WTA în acest an, după ce a atins aceeaşi fază la Bucureşti.

 


populare
astăzi

1 Voi ați citit asta? /

2 E paranoia la Kremlin / Se pregătește debarcarea lui Putin?

3 Imaginile furtunii din Constanța au devenit virale pe internet. Dacă vezi așa ceva „fugi sau scoți telefonul?”, întreabă un internaut

4 „Doamna care dijmuia banii copiilor bolnavi de cancer” / Olguța Vasilescu, atac dement la adresa Oanei Gheorghiu

5 Ce au mâncat liderii NATO la Summitul B9. Mark Rutte a refuzat un preparat celebru