Monica Ungureanu, medalie de AUR la Grand Prix-ul de judo de la Zagreb

Sportiva Monica Ungureanu a câştigat medalia de aur la Grand Prix-ul de judo de la Zagreb, după ce a învins-o, vineri, în finala categoriei 48 de kilograme, pe Julia Figueroa (Spania), se arată într-un comunicat al Federaţiei Române de Judo, remis agenţiei MEDIAFAX.

Ungureanu a punctat cu un waza-ari şi două yuko.

Sportiva Loredana Ohâi a cucerit medalia de bronz la categoria 57 de kilograme, după ce a învins-o, în finala mică, pe Vlora Bedeti (Slovenia).

 


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...

5 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei