Motociclist accidentat pe Calea Văcărești; a fost prins sub un autoturism

Un motociclist a fost rănit într-un accident rutier care s-a produs vineri pe Calea Văcărești.

Daniel Vasile, reprezentantul ISU București-Ilfov, a precizat că motociclistul, în vârstă de 35 de ani, a fost prins sub un autoturism, de unde a fost scos ulterior și imobilizat pe targă.

În prezent, victima este sub evaluare în ambulanța SMURD.

Ovidiu Munteanu, purtătorul de cuvânt al Brigăzii Rutiere a Capitalei, a declarat pentru AGERPRES că accidentul a avut loc pe sensul de deplasare Piața Sudului spre Mihai Bravu.

"Motociclistul a încercat să depășească pe linia de tramvai, a pierdut controlul și a intrat în refugiu, după care a fost aruncat în autoturism", a spus Munteanu.

AGERPRES/(A, AS — autor: Mihaela Tudorache, editor: Andreea Rotaru, editor online: Daniela Juncu)


populare
astăzi

1 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

2 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

3 O nouă postare ciudată a președintelui SUA...

4 Rareș Bogdan: „De ce PNL nu trebuie să devină sluga USR” / 1000 de membri PNL, în frunte cu Emil Boc, absentează de la congresul de userizare a PNL...

5 Viitorul Guvern Veștea / Marian Neacșu, vicepremier și la Interne, alături de lista completă a miniștrilor