MS: Patru pacienți răniți în Colectiv, internați la Spitalul Militar din Bruxelles, externați

Patru pacienți răniți în incendiul din clubul Colectiv, internați la Spitalul Militar ''Reine Astrid'' din Bruxelles, au fost externați, anunță Ministerul Sănătății. Potrivit unui comunicat publicat pe site-ul MS, decizia a fost luată în urma evenimentelor de marți din capitala Belgiei, dar și a faptului că starea pacienților este favorabilă, aceștia neprezentând urgențe.

Ministerul Sănătății a fost informat marți de către Ministerul Afacerilor Externe despre decizia de externare a patru pacienți din grupul Colectiv — Belgia, care erau internați la Spitalul Militar ''Reine Astrid'', precizează MS.

"Ministerul Sănătății colaborează în continuare cu Ministerul Afacerilor Externe cu privire la această situație și va reveni cu informații suplimentare", se arată în comunicat.

AGERPRES


populare
astăzi

1 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

2 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

3 O nouă postare ciudată a președintelui SUA...

4 Rareș Bogdan: „De ce PNL nu trebuie să devină sluga USR” / 1000 de membri PNL, în frunte cu Emil Boc, absentează de la congresul de userizare a PNL...

5 Viitorul Guvern Veștea / Marian Neacșu, vicepremier și la Interne, alături de lista completă a miniștrilor