Mureș: Aproximativ 100 de persoane, la protestul față de grațiere

Aproximativ 100 de persoane au participat, duminică seară, la Ceasul cu Flori din Târgu Mureș, la un protest împotriva adoptării proiectelor de ordonanță privind grațierea unor pedepse și modificarea Codurilor penale.

Protestul de la Târgu Mureș a durat două ore, pe parcursul acestuia protestatarii au afișat o pancartă cu textul "Justiție, nu corupție!", iar în timpul deplasării lor prin centrul municipiului au scandat "Dragnea, nu uita, așteptăm și cartea ta!".

AGERPRES/(A — autor: Dorina Matiș, editor: Florin Marin)


populare
astăzi

1 Așa o fi?

2 De citit...

3 BREAKING Nume surpriză la Apărare în Guvernul Tomac. Trei consilieri ai președintelui, pe lista miniștrilor

4 VIDEO „Ești proastă!” / Derapaj total al lui Trump la NBC: o jignește pe jurnalista Kristen Welker și iese din interviu în plin schimb de replici

5 PSD și-a plasat oameni în trei ministere-cheie din guvernul Tomac