Mureş: Lotul Târgu Mureş - Ungheni din Autostrada Transilvania va fi dat în circulaţie

Lotul Târgu Mureş - Ungheni din Autostrada Transilvania urmează să fie dat în circulaţie, luni, în jurul orei 14,00, au anunţat reprezentanţii companiei care a efectuat lucrările de construcţie.

Foto: (c) Dorina Matiş/AGERPRES

Contractul de execuţie a lucrărilor s-a semnat, în luna mai 2020, pentru 9,2 kilometri pe tronsonul Târgu Mureş - Ungheni, dintre care 4,5 kilometri de autostradă şi 4,7 de kilometri de drum de legătură.

Lucrările au fost executate de compania Strabag, valoarea acestora fiind de 192 milioane de lei. AGERPRES / (A - autor: Dorina Matiş, editor: Marius Frăţilă, editor online: Ada Vîlceanu)


populare
astăzi

1 Gabriela Ruse și-a dezvăluit relația cu un tenismen din Top 50 ATP: "Nu mă poate înțelege nimeni mai bine"

2 Așa o fi la Cadastru, cum zice Caramitru?

3 Vacanțe compromise pe litoral / steag roșu în Eforie, ape înghețate și plaje cu alge

4 Dosarul DNA al lui Ciprian Ciucu / Document: Interceptări și bani cash

5 Ce urmează săptămâna viitoare? / România, victima unui război gri despre care nimeni nu spune adevărul?