NASA anunţă decesul astronautului american Alan Bean, unul din cei care au păşit pe Lună

Agenţia spaţială americană NASA a anunţat sâmbătă decesul astronautului Alan Bean, al patrulea om care a păşit pe Lună, transmite Reuters. Fostul membru al misiunii Apollo 12 din 1969 avea 86 de ani.

Comunicatul NASA citează o afirmaţie mai veche a lui Bean: "Am avut cea mai frumoasă viaţă din lume". Administratorul agenţiei, Jim Bridenstine, a comentat la anunţul decesului: "E un sentiment a cărui amintire ne consolează acum, când suntem îndoliaţi de moartea lui". AGERPRES


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...