Naționala de handbal feminin a României s-a calificat la Olimpiada de la Rio!

România merge la Jocurile Olimpice! Victoria jucătoarelor din Muntenegru în fața Danemarcei, scor 26-22, le trimite la Rio pe fetele din naționala antrenată de Tomas Ryde.

Cu două înfrângeri - în fața României și Muntenegrului - Danemarca nu mai poate trece peste niciuna dintre primele două clasate, care se vor întâlni duminică în ultimul meci al grupei, de la ora 18:30.

Indiferent de rezultatul acestui ultim meci, România și Muntenegru merg braț la braț la Jocurile Olimpice din 2016.

Naționala feminină a României a câștigat clar al doilea meci de la turneul preolimpic dinDanemarca, scor 36-19 împotriva reprezentativei Uruguayului.




populare
astăzi

1 Hopa, ce avem noi aici?

2 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

3 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

4 Asta e România onestului Nicușor Dan?

5 O informație interesantă