Naționala de handbal feminin a României s-a calificat la Olimpiada de la Rio!

România merge la Jocurile Olimpice! Victoria jucătoarelor din Muntenegru în fața Danemarcei, scor 26-22, le trimite la Rio pe fetele din naționala antrenată de Tomas Ryde.

Cu două înfrângeri - în fața României și Muntenegrului - Danemarca nu mai poate trece peste niciuna dintre primele două clasate, care se vor întâlni duminică în ultimul meci al grupei, de la ora 18:30.

Indiferent de rezultatul acestui ultim meci, România și Muntenegru merg braț la braț la Jocurile Olimpice din 2016.

Naționala feminină a României a câștigat clar al doilea meci de la turneul preolimpic dinDanemarca, scor 36-19 împotriva reprezentativei Uruguayului.




populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 O nouă „realizare” marca Bolojan: Carburanții continuă să se scumpească în România, deși prețul petrolului scade

3 Dezvăluiri din PSD / „Ne-au chemat la Vila Lac și ni s-a spus: «Trebuie să aduceți voturi»” pentru Simion”

4 Specialiștii Muzeului „Grigore Antipa” fac precizări despre „peștii-iepure” care au apărut în Grecia

5 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”