NATO: Statele Unite vor desfășura 1.000 de militari în Polonia (Obama)

Președintele american Barack Obama a anunțat vineri, la Varșovia, desfășurarea a 1.000 de militari americani în Polonia, ca parte a consolidării flancului estic al NATO, relatează AFP.

'Statele Unite vor desfășura un batalion, circa 1.000 de militari americani aici, în Polonia, alături de soldați polonezi', a declarat Barack Obama, la sfârșitul unei întrevederi cu președintele polonez Andrzej Duda, cu puțin timp înainte de deschiderea summitului NATO.

AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Citiți și voi ce a văzut un pilot american de F-15 în Iran...

5 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...