NATO: Statele Unite vor desfășura 1.000 de militari în Polonia (Obama)

Președintele american Barack Obama a anunțat vineri, la Varșovia, desfășurarea a 1.000 de militari americani în Polonia, ca parte a consolidării flancului estic al NATO, relatează AFP.

'Statele Unite vor desfășura un batalion, circa 1.000 de militari americani aici, în Polonia, alături de soldați polonezi', a declarat Barack Obama, la sfârșitul unei întrevederi cu președintele polonez Andrzej Duda, cu puțin timp înainte de deschiderea summitului NATO.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...