Nebunie la Londra. Radu Drăgușin, eliminat în minutul 8, după o gafă enormă

Radu Drăgușin a fost eliminat direct încă din minutul 8 al partidei Tottenham - Qarabag, nereușind să profite de faptul că antrenorul a decis să-l titularizeze. Internaționalul român a primit cartonaș roșu pentru o ținere în postură de ultim apărător.

Nu a fost singurul incident al meciului de la Londra. Din cauza traficului infernal, autocarul azerilor a fost blocat pe străzi și a ajuns la arenă cu doar 15 minute față de ora la care partida ar fi trebuit să înceapă, 22.00.

Radu Drăgușin a jucat doar 8 minute la meciul de debut în Europa League. Foto EPA EFE

Radu Drăgușin a jucat doar 8 minute la meciul de debut în Europa League. Foto EPA EFE

Organizatorii le-au dat posibilitatea oaspeților să se schimbe și să ia contact cu gazonul de pe stadionul lui Tottenham, amânând startul meciului cu 35 de minute.

Radu Drăgușin, titularizat alături de Micky van de Ven în centrul apărării, a fost eliminat direct, pentru un fault, în minutul 8. Fundașul a primit o pasă la centrul terenului, dar a controlat greșit balonul, pe care l-a pierdut. Devansat de un atacant advers, Drăgușin l-a tras de tricou, luând roșu direct. La 4 minute distanță, gazdele au reușit să deschidă scorul, prin Johnson

Sursa: adevarul.ro


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Bolojan este demis / Moțiunea de cenzură a trecut cu 281 de voturi „pentru”

2 Urmează pasul doi... / Citiți declarația de după vot a lui Predoiu...

3 BREAKING Se scindează PNL? / Conducerea PNL a reconfirmat decizia de a nu mai face coaliție cu PSD: 34 pentru, 10 abțineri, 0 împotrivă

4 Violatorul evadat din Penitenciarul Craiova, ucis după ce nu s-a supus somațiilor

5 Moțiunea de cenzură, între alianță și sabotaj. Analiza consultantului politic George Rîpă despre planul secret al AUR