Nelu Barbu - numit consul general al României la Shanghai (Monitorul Oficial)

Nelu Barbu - numit consul general al României la Shanghai (Monitorul Oficial)

Nelu Barbu, purtătorul de cuvânt al Guvernului, a fost numit consul general, şef al Consulatului General al României la Shanghai, Republica Populară Chineză, printr-o hotărâre adoptată în şedinţa de guvern de luni şi publicată marţi în Monitorul Oficial.

Totodată, Nelu Barbu a fost eliberat din funcţia de consilier de stat în cadrul Cancelariei prim-ministrului printr-o decizie a premierului Viorica Dăncilă publicată, tot marţi, în Monitorul Oficial.

În februarie 2018, Nelu Barbu a fost numit consilier de stat în aparatul de lucru al prim-ministrului şi a deţinut până-n prezent funcţia de purtător de cuvânt al Guvernului. AGERPRES


populare
astăzi

1 Mutare misterioasă a Ucrainei?

2 Foarte interesant! / Citind povestea asta realizezi că în cazul Georgescu orice este posibil...

3 De citit...

4 Scandalos / Cică nu sunt bani și vor de la noi, dar „aleșii” se plimbă prin cele mai exotice destinații!

5 Voi ați văzut ce se întâmplă în Germania?