Neymar a câştigat 21.000 de dolari la poker

Starul brazilian Neymar, care îşi petrece vacanţa în ţara natală, după eşecul de la Cupa Mondială de fotbal din Rusia, a câştigat peste 20.000 de dolari în urma participării la un turneu de poker care a avut loc la Sao Paulo.

Neymar a ajuns până la masa finală a turneului respectiv, din cadrul "Brazilian Series of Poker", clasându-se în final pe locul al şaselea, după 12 ore de joc, performanţă care i-a adus un cec de 79.440 reali (aproximativ 21.000 dolari). La turneu au luat parte 288 de concurenţi, taxa de participare fiind de 7.000 de reali (1.850 dolari).

"Sunt foarte mulţumit de debutul meu", a declarat atacantul campioanei Franţei, Paris Saint-Germain. "Este incredibil că am reuşit să ajung până la masa finală, la prima mea participare. Este o experienţă nouă pentru mine. Ador acest joc", a adăugat el.

Ca un detaliu amuzant, dezvăluit de site-ul pokernews.com, finala turneului a fost amânată cu o zi pentru ca Neymar să poată merge la o nuntă.
AGERPRES (autor: Mihai Dragomir, editor: Mihai Ţenea, editor online: Alexandru Cojocaru)


populare
astăzi

1 Foarte interesante amănunte...

2 „Îmi e milă de ei” / Vedeta PRO TV Corina Caragea a publicat capturi cu câteva dintre mesajele pe care le primește

3 „Stai ca boul pe coadă” / Dialogul dintre Gabriela Cristea și Ioana Ginghină care a încins spiritele. Replica dură a medicilor

4 VIDEO Circotecă între RTV și Realitatea Plus la protestul minerilor

5 Fost șef MI6 / Iranul „a jucat destul de bine o mână slabă” și are „un avantaj strategic” în fața SUA după ce Trump ar fi pierdut inițiativa