Nicuşor Dan: Am depus la DNA o plângere despre un prejudiciu de câteva milioane de euro în timpul fostei administraţii

Primarul general, Nicuşor Dan, a declarat că a depus la Direcţia Naţională Anticorupţie (DNA) o plângere despre un prejudiciu estimat a fi de ordinul câtorva milioane de euro pe care Municipalitatea l-a înregistrat în perioada precedentei administraţii şi că "schema infracţională" este cu atât mai 'cinică', cu cât este vorba despre cimitirele din Bucureşti.

"Am depus ieri la DNA o plângere referitoare la un prejudiciu important, estimat a fi de ordinul câtorva milioane de euro, pe care Municipalitatea l-a înregistrat în perioada precedentei administraţii. Fiind vorba de cimitirele din Bucureşti, această schemă infracţională e cu atât mai cinică. Ţinând cont de prevederile legale şi de implicarea mai multor instituţii publice în această chestiune, nu pot oferi acum alte detalii", a scris Nicuşor Dan, joi, pe Facebook.

El a asigurat bucureştenii că orice probleme de acest gen vor fi tratate cu toată seriozitatea, iar Primăria Capitalei va face toate eforturile pentru a recupera sumele de care a fost păgubită. AGERPRES


populare
astăzi

1 SURSE Cine e premierul dorit de PSD și de Nicușor Dan. PNL, dispus să negocieze

2 „Statul român este un stat ticălos, care a alungat milioane de români din țară. Este cel mai corupt și ineficient stat din Europa”

3 Grinzi de oțel „îndoite ca niște țigări” în fostul sediu al Pfizer din New York

4 De citit...

5 Putin, ajuns la capăt de drum în Ucraina / Dictatorul rus nu mai are decât două alternative