Noi numiri la MLPDA, MTS, ANSVSA, AAAS, Garda de Mediu şi Oficiul pentru Jocuri de Noroc

Premierul Ludovic Orban a făcut joi noi numiri la mai multe ministere şi instituţii, deciziile fiind publicate în Monitorul Oficial.

Teodor Tiberiu Alin Ion este noul vicepreşedinte al Oficiului Naţional pentru Jocuri de Noroc.

Adrian Haralambie Bidu a fost numit comisar general adjunct la Garda Naţională de Mediu, iar Filaret Brădăţan a fost desemnat să ocupe, pentru un mandat de 5 ani, funcţia de vicepreşedinte al Autorităţii Naţionale Sanitare Veterinare şi pentru Siguranţa Alimentelor.

De asemenea, Oana Maria Sava este noul vicepreşedinte al Autorităţii pentru Administrarea Activelor Statului.

Premierul a mai decis numirea lui Adrian Nicolae Enache subsecretar de stat la Ministerul Tineretului şi Sportului şi a lui Andrei Baciu - la Ministerul Lucrărilor Publice, Dezvoltării şi Administraţiei. AGERPRES


populare
astăzi

1 Mafia Nordis contraatacă / Laura Vicol îi face plângere penală lui Siegfried Mureșan: „Acest aservit străinilor mă amenință”

2 Cum afli exact când te poți pensiona. Calculatorul CNPP care arată vârsta de pensionare actualizată

3 „Acum două luni fugea de funcția de premier, acum și-o dorește. A dus PSD la 13%”

4 O influenceriță, refuzată la îmbarcare de Lufthansa din cauza ținutei: „Ești dezbrăcată”

5 Ingredientul care ajută digestia, scade colesterolul și reglează glicemia natural rapid. Opt beneficii cheie