Noi prefecţi în judeţele Dâmboviţa, Giurgiu, Mehedinţi, Neamţ, Timiş şi Tulcea

Guvernul a numit, în şedinţa de joi, şase noi prefecţi în judeţele Dâmboviţa, Giurgiu, Mehedinţi, Neamţ, Timiş şi Tulcea, a anunţat purtătorul de cuvânt al Executivului, Dan Cărbunaru.

"Sunt trei prefecţi şi doi subprefecţi eliberaţi din funcţie, alţi şase prefecţi şi opt subprefecţi fiind numiţi", a declarat Dan Cărbunaru.

Astfel, a continuat el, au fost eliberaţi din funcţie prefecţii de Giurgiu, Mehedinţi şi Neamţ, precum şi doi subprefecţi - de la Suceava, Daniel Prorociuc, şi Teleorman, Gigi Gabriel Nădrag.

Prefecţii numiţi sunt: Claudia Gilia (Dâmboviţa), Florentina Stănculescu (Giurgiu), Constantin Alin Iusuf (Mehedinţi), Vasile Adrian Niţă (Neamţ), Mihai Ritivoiu (Timiş), Alexandru Dan Munteanu (Tulcea), iar subprefecţii: Marius Mircea Sulincean (Arad), Ioan Corneliu Sălişteanu (Dâmboviţa), Gheorghe Bogdan Urdea (Hunedoara), Cristinel Pavel (Mehedinţi), Florin Florian (Sălaj), Ion Cristian Şologon (Suceava), Benone Rababoc (Teleorman), Dorin Neculai Apostu (Vaslui). AGERPRES


populare
astăzi

1 O nouă „realizare” marca Bolojan: Carburanții continuă să se scumpească în România, deși prețul petrolului scade

2 Specialiștii Muzeului „Grigore Antipa” fac precizări despre „peștii-iepure” care au apărut în Grecia

3 Mutarea care i-ar fi fatală președintelui Nicușor Dan / „Anticipatele sunt cea mai bună soluție proastă”

4 DOCUMENT CNSAS / Cum a încercat regimul comunist să ascundă accidentul grav al Elenei Ceaușescu

5 Alarmă pe litoralul european / Bacteria Vibrio se extinde în Marea Mediterană și duce la închiderea plajelor în Spania