Noile sancțiuni contra Rusiei anunțate de Obama sunt "contraproductive" (oficial din ministerul rus de Externe)

Regimul de la Moscova a reacționat la anunțul prin care președintele Barack Obama a dispus o serie de noi sancțiuni îndreptate împotriva Rusiei. Comisarul pentru drepturile omului, democrație și stat de drept din cadrul ministerului rus de Externe, Konstantin Dolgov, a declarat, joi, pentru agenția Interfax, că aceste sancțiuni sunt contraproductive și vor afecta demersurile de refacere a relației bilaterale, relatează Reuters.

La rândul său, Konstantin Kosachyov, membru al camerei superioare a parlamentului rus, a descris decizia SUA de a expulza 35 de diplomați ruși drept "ultima zvâcnire a unui cadavru politic", relatează Ria Novosti, potrivit Reuters.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas