Noroc uriaș pentru Simona Halep și Irina Begu

Simona Halep și Irina Begu au un noroc uriaș la Roland Garros! Cele două vor juca în optimi cu două outsidere. Halep a ajuns în acest act al competiției după ce a trecut în turul 3 de Naomi Osaka, locul 101 WTA, scor 4-6, 6-2, 6-3;

Chiar dacă a venit după un meci de peste trei ore în turul precedent, Irina Begu a reușit s-o învingă și ea pe Annika Beck, locul 39 WTA, și merge mai departe în "optimi", scor 6-4, 2-6, 6-1. 

Simona Halep va juca în optimi împotriva Samanthei Stosur, care a învins-o Lucie Safarova, scor 6-3, 6-7(0), 7-5.

Irina Begu o va întâlni pe Shelby Rogers, care a învins-o pe Petra Kvitova, scor 6-0, 6-7(3), 6-0.


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei

5 SURSE AUR cere funcția de președinte al Senatului pentru Peiu, cu scopul de a prelua prerogativele lui Nicușor Dan