Norvegia: Arestarea unui individ supectat că a înjunghiat trei femei

Poliţia norvegiană a făcut cunoscut miercuri că a arestat o persoană suspectată că a înjunghiat trei femei, dintre care una, potrivit presei, a murit din cauza rănilor, notează AFP.

Incidentele au avut loc în oraşul Sarpsborg, la sud de Oslo.

Poliţia a scris pe Twitter că a primit informaţii potrivit cărora "mai multe persoane au fost înjunghiate la Sarpsborg".

Ulterior, poliţia a precizat că trei femei au fost înjunghiate, dintre care două grav, şi că o persoană a fost arestată.

Mai multe media norvegiene au relatat că una dintre victime a murit în urma rănilor primite.

Potrivit canalului de televiziune NRK, o victimă l-a recunoscut pe atacator care a fost arestat în centrul oraşului Sarpsborg.

Motivul atacurilor nu a fost precizat deocamdată, dar, potrivit jurnalului Sarpsborg Arbeiderblad, soţul uneia dintre victime a declarat că atacatorul a venit la domiciliul lor.

"Tocmai ne uitam la televizor când am auzit bătăi puternice în uşă. După ce i-am deschis, a vrut să mă înjunghie, dar am reuşit să evit" lovitura, a declarat soţul pentru jurnal. Atacatorul a intrat apoi în locuinţa lor şi i-a rănit soţia cu cuţitul la braţ.AGERPRES


populare
astăzi

1 Hopa! / Oamenii de afaceri acuzați de dare de mită în dosarul lui Ciprian Ciucu...

2 „Singura în stare a explica ce n-am înțeles de la început” / CTP, „ipoteză care arată a conspiraționism” despre Nicușor Dan

3 Așa o fi?

4 Moscova, sub asaltul dronelor ucrainene. Revoltă populară și reacția propagandei Kremlinului

5 VIDEO Zilele dronelor ucrainene la Moscova / Zeci de Liutîi sau FP-1, trimise pentru a treia oară asupra capitalei Rusiei. „OZN-ul” de la rafinăria din …