Nou caz de COVID-19, la Ministerul Sănătăţii; angajatul MS - uşor asimptomatic

Un nou caz de infectare cu SARS-CoV-2 a fost înregistrat la Ministerul Sănătăţii.

Potrivit MS, este vorba despre o persoană care a fost contact direct cu cazul depistat pozitiv în data de 11 septembrie.

''Angajatul MS este uşor asimptomatic şi se află în izolare, urmând a fi transportat la o unitate de boli infecţioase pentru evaluare'', informează duminică Ministerul Sănătăţii.

DSP Bucureşti a iniţiat ancheta epidemiologică. AGERPRES


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...