Nou caz de COVID-19, la Ministerul Sănătăţii; angajatul MS - uşor asimptomatic

Un nou caz de infectare cu SARS-CoV-2 a fost înregistrat la Ministerul Sănătăţii.

Potrivit MS, este vorba despre o persoană care a fost contact direct cu cazul depistat pozitiv în data de 11 septembrie.

''Angajatul MS este uşor asimptomatic şi se află în izolare, urmând a fi transportat la o unitate de boli infecţioase pentru evaluare'', informează duminică Ministerul Sănătăţii.

DSP Bucureşti a iniţiat ancheta epidemiologică. AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...

5 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei