Nou incident armat în SUA: Trei morți și un rănit lângă Universitatea din Baltimore

Trei persoane au fost ucise și una rănită după ce bărbați înarmați au deschis focul, în cursul nopții, asupra unui grup de oameni pe o stradă din orașul american Baltimore, în apropierea Universității Maryland, a anunțat miercuri poliția locală, citată de Reuters.

Doi bărbați au coborât din două microbuze de culoare deschisă și au început să tragă asupra grupului de persoane, cu puțin înainte de ora locală 11:00 (03:00 GMT), a anunțat poliția campusului.

Un bărbat a murit pe loc, iar un altul și o femeie au decedat în timp ce primeau îngrijiri medicale. A patra persoană împușcată, o femeie, a fost spitalizată.

Poliția le-a recomandat prudență locuitorilor din zonă cât timp atacatorii sunt căutați de autorități.

Potrivit cotidianului The Baltimore Sun, în urmă cu cinci zile în același cartier au fost trase focuri de armă asupra unui autovehicul. AGERPRES


populare
astăzi

1 Pe câți a sunat, toți l-au refuzat. Mircea Lucescu, dezvăluiri incredibile, cu câteva zile înainte să moară

2 Alegeri Ungaria 2026 / Când apar primele rezultate

3 De citit...Cam asta încearcă să facă acum PSD-ul cu Bolojan și a ieșit festivalul prostiei...

4 „Aveam nevoie de banii din Fondul de rezervă ca să atenuăm criza din Golf, dar au fost tocați pe nimic”

5 O nouă rivală pentru Meloni? / Numele surpriză care agită politica italiană