Nouă persoane au murit într-un accident de tren în nord-vestul Chinei

Nouă persoane au murit într-un accident de tren în provincia Gansu din nord-vestul Chinei, relatează vineri media de stat, potrivit DPA.

Un tren care venea din Urumqi, oraş din provincia Xinjiang din nord-vestul ţării, şi se îndrepta spre oraşul Hangzhou din est a lovit vineri dimineaţă muncitori care lucrau la calea ferată pe linia Lanxin, conform postului oficial de televiziune CCTV.

Accidentul s-a produs în apropiere de Jinchang, în centrul provinciei Gansu, iar la faţa locului au fost trimise mai multe echipe de intervenţie, a transmis compania feroviară China Railway Lanzhou Group, citată de agenţia oficială de presă Xinhua.AGERPRES


populare
astăzi

1 Și chestia asta pute tot a Servicii...

2 Emil Constantinescu dezvăluie că a fost la un pas să fie asasinat de un om de încredere al lui Iliescu. Cine a oprit „execuția”

3 „Aparatele video de la Cotroceni sunt făcute de o companie despre care se știe în toată lumea că face spionaj” / Dezvăluiri făcute de fostul ambasador…

4 Replici tăioase între vicepremierul Oana Gheorghiu și Sebastian Ghiță. „Dă...Oano...banii înapoi!”. „Domnule Ghiță, veniți acasă”

5 „Trei roboțași defecți egalează prostia umană” / CTP, despre reprezentanții MApN care au prezentat incidentul din Galați