Numărul persoanelor care au murit din cauza gripei a ajuns la 32

Numărul persoanelor care au murit din cauza gripei de la începutul anului şi până vineri a ajuns la 32, potrivit Centrului Naţional de Supraveghere şi Control al Bolilor Transmisibile din cadrul Institutului Naţional de Sănătate Publică.

Ultima persoană care a murit din această cauză este un bărbat de 28 de ani din judeţul Iaşi, care nu fusese vaccinat. AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...

5 Citiți și voi ce a văzut un pilot american de F-15 în Iran...