Numărul persoanelor care au murit din cauza gripei a ajuns la 10

Numărul persoanelor care au murit din cauza gripei a ajuns la zece, potrivit unei informări a Institutului Naţional de Sănătate Publică (INSP) dată publicităţii miercuri.

Cel de-al zecelea deces confirmat cu virus gripal s-a produs în judeţul Arad. Este vorba despre un bărbat în vârstă de 82 de ani, care avea condiţii medicale preexistente şi era nevaccinat antigripal. AGERPRES/(A, AS - autor: Florentina Ştefănescu, editor: Claudia Stănescu, editor online: Gabriela Badea)


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...