Numărul persoanelor care au murit din cauza gripei a ajuns la 10

Numărul persoanelor care au murit din cauza gripei a ajuns la zece, potrivit unei informări a Institutului Naţional de Sănătate Publică (INSP) dată publicităţii miercuri.

Cel de-al zecelea deces confirmat cu virus gripal s-a produs în judeţul Arad. Este vorba despre un bărbat în vârstă de 82 de ani, care avea condiţii medicale preexistente şi era nevaccinat antigripal. AGERPRES/(A, AS - autor: Florentina Ştefănescu, editor: Claudia Stănescu, editor online: Gabriela Badea)


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...

5 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei