Nuțu și Sile Cămătaru, reținuți în arestul Poliției Capitalei

Frații Ion și Vasile Balint, alias Nuțu și Sile Cămătaru, împreună cu trei apropiați ai acestora au fost reținuți, vineri seară, după o altercație care a avut loc joi la Curtea de Apel București, unde aceștia erau judecați. Cele cinci persoane reținute de anchetatori își vor petrece noaptea în arestul Poliției Capitalei, potrivit antena3.ro. Un alt apropiat al fraților Ion și Vasile Balint, audiat în acest caz, a fost lăsat în libertate.

Cei șase au fost ridicați vineri de polițiștii bucureșteni și aduși încătușați pentru audieri la sediul Poliției Capitalei.


populare
astăzi

1 Un document care dă fiori...

2 AUDIO Aflăm în premieră că puteam plăti toți mai puțin la curent, dar nu s-a vrut / Bolojan, acuzații grave la adresa Hidroelectrica!

3 Mirări și întrebări în Securistan / Câteva lucruri care nu se leagă / Cine trage sforile în criza politică?

4 Foarte interesante amănunte...

5 BREAKING Bombă în PSD! / Rafila s-a opus de la bun început oricărei renegocieri cu Pfizer. Proba este o adresă către premierul Ciucă