O asistentă medicală de la Institutul ''Marius Nasta'', infectată cu noul coronavirus

O asistentă medicală din blocul operator al Institutului "Marius Nasta" a fost depistată pozitiv la infecţia cu virusul SARS-CoV-2, potrivit unei informări.

Conform sursei citate, în Institutul "Marius Nasta" a fost declanşată anchetă epidemiologică şi s-a efectuat dezinfecţie în întreg blocul operator, activitatea putând fi reluată "din acest moment".

"Au fost reprogramate doar intervenţiile programate azi (n.r. - vineri) pentru siguranţa pacienţilor şi a personalului", se arată în informare. AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Așa o fi?