O cântăreață din Franța a murit pe scenă, după ce a fost electrocutată

O cântăreață din Franța a murit pe scenă, după ce a fost electrocutată

Cântăreața franceză Barbara Weldens, de 35 de ani, a murit miercuri seară pe scenă, după ce a fost electrocutată, în timpul unui concert într-o biserică, au anunțat joi autoritățile locale, citate de AFP.

Sursa foto: YouTube

Incidentul s-a produs în apropiere de miezul nopții într-o biserică din satul Gourdon (sud-vest), într-o perioadă în care în regiune era în desfășurare o furtună.

Artista, care participa la un festival, s-a prăbușit pe scenă. Ajunși la fața locului, salvatorii nu au mai putut să o salveze, potrivit pompierilor.

A fost deschisă o anchetă pentru "stabilirea cauzelor morții", a precizat parchetul. Ancheta ar urma să stabilească motivele problemei electrice care a provocat electrocutarea.

În 2016, Barbara Weldens a câștigat premiul întâi al concursului pentru tinere talente al festivalului de muzică Jacques Brel. Ea lansase în februarie primul său album de studio, intitulat "Le grand H de l'homme".

AGERPRES


populare
astăzi

1 Uite o știre care spune multe despre țara în care am ajuns să trăim și despre „năpârcile gen plaha” care au condus-o...

2 Cine este familia de sibieni care deține peste 100 de proprietăți în SUA

3 BREAKING Val de concedieri la început de an! / Mai multe fabrici din România își închid porțile și lasă mii de angajați fără locuri de muncă

4 Criză fără precedent în NATO: aliații restricționează accesul SUA la informații sensibile pe fondul amenințărilor lui Trump privind Groenlanda

5 Mișcări militare şi tensiuni în Groenlanda: SUA desfăşoară aeronave NORAD la baza Pituffik şi Danemarca trimite trupe suplimentare