O clădire în construcţii cu două etaje de lângă Bamboo, cuprinsă de incendiu

Incendiul de la clădirea aflată în construcţie, de lângă clubul Bamboo, din zona Lacul Tei, care a izbucnit marţi dimineaţă, a fost stins după aproape opt ore, a declarat purtătorul de cuvânt al ISU Bucureşti, Daniel Vasile.

Purtătorul de cuvânt al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Bucureşti a precizat că incendiul a fost stins în jurul orei 12.00, iar în zonă a rămas o autspecială cu apă şi spumă, pentru a supraveghea zona.


Focul a cuprins atât parterul, cât şi cele două etaje ale clădirii, fiind afectată o suprafaţă de 4.000 de metri pătraţi, a precizat purtătorul de cuvânt al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Bucureşti.

Acesta a mai spus că înăuntru se află mai multe materiale combustibile care ard şi există pericolul extinderii incendiului la clubul Bamboo.

Pompierii intervin, din jurul orei 4.30, cu opt autospeciale de stingere şi două autoscări, venind la faţa locului şi cu o ambulanţă SMURD şi o maşină de descarcerare.

În clădire nu era nimeni, paznicul aflându-se într-o baracă din apropierea acesteia.

Sursa: adevarul.ro


populare
astăzi

1 Ce se întâmplă în Rusia? / Anomaliile observate de un corespondent din presa occidentală

2 „Jocurile din jurul lui Bolojan scufundă România” / Traian Băsescu, atac dur la clasa politică

3 Degringoladă în PSD / „Nu mă văd într-un partid cu Sorin Grindeanu la conducere. Uită-te în sondaje: cel mai mare partid este AUR”

4 Experiență de coșmar pentru o familie într-un resort din Hurghada, Egipt: dezastrul găsit în hotelul pentru care a plătit 4.000 de euro

5 Eugen Tomac ar fi fost propus premier de Nicușor Dan în fața partidelor. Președintele are și o variantă alternativă