O explozie s-a produs în portul turcesc Samsun de la Marea Neagră VIDEO

O explozie s-a produs în portul turcesc Samsun de la Marea Neagră VIDEO

O explozie a avut loc în portul turcesc Samsun de la Marea Neagră, cauzele fiind încă necunoscute, relatează CNN Turk, citat de News.ro.

Explozia s-ar fi produs la un petrolier FOTO Captură

Explozia s-ar fi produs la un petrolier FOTO Captură

Un număr mare de pompieri au fost trimişi în zona portului, unde a izbucnit un incendiu după explozie, degajând o coloană de fum negru şi dens.

Echipele de intervenţie ar fi reuşit să aducă incendiul sub control, potrivit CNN Turk.

Samsun este cel mai mare port turcesc din regiunea Mării Negre.

Sursa: adevarul.ro


populare
astăzi

1 Afacerea secolului la granița României: „Ar fi păcat să ratăm momentul”. Planul propus de Armand Goșu pentru reconstrucția Ucrainei

2 VIDEO Paula Seling, aspru criticată în Moldova după un moment de prostie pură în plină discuție despre unire

3 „Asta mi se pare anormal” / Ce pensie are Traian Băsescu

4 Semne că Vladimir Putin are în vedere invadarea unei țări NATO în 2026, într-o ultimă încercare de a-și consolida moștenirea

5 Șapte mașini și o lecție de răbdare: tânărul obligat să aștepte pentru a traversa strada stârnește indignare online