O femeie din Uganda are 38 de copii la vârsta de 37 de ani

O femeie ugandeză de 37 de ani are 38 de copii, dintre care patru seturi de tripleți și trei seturi de cvadrupleți și gemeni, a indicat miercuri un politician local, citat de DPA.

Mariam Nabatanzi din satul Kabimbiri, situat la aproximativ 50 de kilometri nord-est de capitala Kampala, a făcut cei 37 de copii cu același bărbat.

Copiii au vârste cuprinse între patru luni și 23 de ani, a precizat pentru DPA consilierul districtual Samari Musenero.

Femeia se luptă să își crească copiii, în condițiile în care nu primește nicio asistență financiară din partea tatălui lor, a declarat Musenero.

Politicienii din district au mobilizat fonduri guvernamentale pentru a-i oferi lui Nabatanzi semințe de porumb pentru a le planta, a adăugat el.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Mafia Nordis contraatacă / Laura Vicol îi face plângere penală lui Siegfried Mureșan: „Acest aservit străinilor mă amenință”

2 „Acum două luni fugea de funcția de premier, acum și-o dorește. A dus PSD la 13%”

3 Atacul iranian devastator asupra bazei navale americane din Bahrain: Noi dezvăluiri despre pagube și o reconsiderare strategică a SUA

4 Eugen Tomac explică de ce Nicușor Dan este considerat „pesedist”

5 O influenceriță, refuzată la îmbarcare de Lufthansa din cauza ținutei: „Ești dezbrăcată”