O fetiţă de patru ani le-a îngrijit pe surorile ei timp de trei zile după moartea tatălui lor

O fetiţă de patru ani le-a îngrijit singură pe surorile ei mai mici, timp de trei zile, după ce tatăl lor a murit în casa în care locuiau, a anunţat marţi Poliţia din Burghausen, un oraş din sudul Germaniei, informează DPA.

Tatăl fetelor, un bărbat de 35 de ani, a murit din cauze naturale în primele ore ale zilei de 14 septembrie, au precizat poliţiştii germani. Cele trei fetiţe, în vârstă de patru ani, trei ani şi doi ani, au crezut că tatăl lor dormea în tot acel timp.

Conform cotidianului Passauer Neue Presse, mătuşa fetelor a descoperit această situaţie abia în data de 17 septembrie. Fetiţa cea mare le-a oferit surorilor ei mai mici apă şi mâncare pe durata celor trei zile în care au rămas singure în locuinţă.

În prezent, cele trei fetiţe se află în îngrijirea mătuşii lor. AGERPRES


populare
astăzi

1 O nouă „realizare” marca Bolojan: Carburanții continuă să se scumpească în România, deși prețul petrolului scade

2 Specialiștii Muzeului „Grigore Antipa” fac precizări despre „peștii-iepure” care au apărut în Grecia

3 Mutarea care i-ar fi fatală președintelui Nicușor Dan / „Anticipatele sunt cea mai bună soluție proastă”

4 DOCUMENT CNSAS / Cum a încercat regimul comunist să ascundă accidentul grav al Elenei Ceaușescu

5 Dezvăluiri din PSD / „Ne-au chemat la Vila Lac și ni s-a spus: «Trebuie să aduceți voturi»” pentru Simion”