O nouă avarie de proporții la rețeaua de termoficare/Locatarii unor zone din estul Bucureștilor vor petrece noaptea în frig

O nouă avarie de proporții la rețeaua de termoficare/Locatarii unor zone din estul Bucureștilor vor petrece noaptea în frig

O defecțiune la rețeaua de termoficare din zona Arenei Națională a lăsat fără apă caldă și căldură mai mult blocuri de pe bulevardele Basarabia, Nicolae Grigorescu, Decebal și Burebista, precum și câteva străzi adiacente.

Afectate sunt și Piața Alba Iulia, Calea Călărașilor și strada Matei Basarab

Alimentarea cu apă caldă și căldură a fost oprită în unele zone încă din această dimineață de la ora 09.30, iar compania Termoenergetica estimează că la miezul nopții furnizarea agentului termic va fi reluată.

În alte zone însă, furnizarea a fost sistată  la prânz sau în cursul acestei seri. Termonergetica estimează că abia mâine dimineață, la ora 06.00, avaria va fi remediată.

Sfârșitul acestei toamne a fost marcat de mai multe avarii la rețeaua de alimentare cu apă caldă  și căldură, bucureștenii din mai multe zone reclamând faptul că apa caldă este, de fapt, călâie, iar calorifele din case li se demorțesc doar câteva ore pe seară.


populare
astăzi

1 Cumulul pensie-salariu, interzis pentru majoritatea angajaților la stat: cine poate continua să primească pensia integrală și care sunt excepțiile

2 Nu e SF, e realitate... / Demonstrație în Atlantic a unei arme britanice cu laser care a distrus drone

3 Voi ați citit ce s-a întâmplat zilele ăstea în Ucraina? / „Având în vedere anchetele organismelor noastre anticorupție, un abonament la Netflix este o r…

4 Bolojan / E nevoie să limităm pensionarea anticipată pentru toate categoriile. Lucrăm la diferite ipoteze de lucru

5 Fost judecător pensionat la 48 de ani, cu diurnă retroactivă de 45.600 euro și pensie specială de 23.600 lei / lună