O nouă serie de maratoane de vaccinare în spitalele militare

Centrele de vaccinare organizate în spitalele militare din Bucureşti, Braşov, Cluj, Constanţa, Craiova, Iaşi şi Timişoara vor funcţiona din nou în regim de 24/24 h, de marţi până pe 1 iunie, pentru a asigura, în principal, administrarea dozelor de rapel persoanelor vaccinate la maratonul desfăşurat în urmă cu trei săptămâni, a anunţat, marţi, Ministerul Apărării Naţionale.

Potrivit unui comunicat transmis AGERPRES, centrele vor asigura şi vaccinarea fără programare a persoanelor care se prezintă pentru prima doză de imunizare, având la dispoziţie seruri produse de Pfizer - BioNTech sau Johnson&Johnson. AGERPRES


populare
astăzi

1 „Trei roboțași defecți egalează prostia umană” / CTP, despre reprezentanții MApN care au prezentat incidentul din Galați

2 Prima declarație a lui Vladimir Putin despre drona căzută la Galați: „Să ne trimită resturile”

3 Primele imagini cu interiorul blocului din Galați lovit de drona rusească

4 Dispută pe drona de la Galați. Politicienii vorbesc de un atac, generalul Grecu îi contrazice: „A fost deturnată electronic”

5 O dronă rusească s-a prăbuşit pe un bloc din Galaţi și a explodat / Sunt persoane rănite și zeci de evacuați