O nouă serie de maratoane de vaccinare în spitalele militare

Centrele de vaccinare organizate în spitalele militare din Bucureşti, Braşov, Cluj, Constanţa, Craiova, Iaşi şi Timişoara vor funcţiona din nou în regim de 24/24 h, de marţi până pe 1 iunie, pentru a asigura, în principal, administrarea dozelor de rapel persoanelor vaccinate la maratonul desfăşurat în urmă cu trei săptămâni, a anunţat, marţi, Ministerul Apărării Naţionale.

Potrivit unui comunicat transmis AGERPRES, centrele vor asigura şi vaccinarea fără programare a persoanelor care se prezintă pentru prima doză de imunizare, având la dispoziţie seruri produse de Pfizer - BioNTech sau Johnson&Johnson. AGERPRES


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas

4 VIDEO Cutremure violente în Venezuela, primele estimări vorbeau de peste 100.000 de morți

5 Alegeri anticipate în România: Fostul judecător CCR Petre Lăzăroiu explică mecanismul dizolvării Parlamentului